Повний список дослідників, що здійснили значний вклад у розвиток когнітивно-поведінкової терапії:
Аарон Т. Бек, Альберт Елліс, Дональд Мейхенбаум, Джудіт Бек, Девід Д. Бернс, Крістін А. Падески, Марша М. Лайнхан, Стівен Хэйс, Джон Б. Уотсон, Розали Рейнер, Мері Ковер Джонс, Джозеф Вольп, Ганс Айзенк, Б. Ф. Скіннер, Джуліан Роттер, Альберт Бандура, Девід М. Кларк, Девід Х. Барлоу.
КПТ допомагає людям ідентифікувати та змінювати деструктивні чи дисфункціональні переконання та поведінку з метою покращення емоційного стану та загального добробуту.
Терапія ґрунтується на активній співпраці між клієнтом та терапевтом та фокусується на конкретних проблемах та цілях.
КПТ застосовується для лікування широкого спектра психічних розладів, включз депресією, тривожними розладами, фобіями, та є однією з найефективніших та науково обґрунтованих методик психотерапії.
Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) - це вид психотерапії, заснований на взаємозв'язку між думками, емоціями та поведінкою.
Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) визнана та широко використовується в багатьох країнах у всьому світі як ефективний метод лікування різних психічних розладів. До країн, де КПТ активно застосовується і визнана на рівні національних систем охорони здоров'я та професійних психотерапевтичних спільнот, можна віднести: