КПТ у роботі з військовими
КПТ є доказово ефективною і часто використовується в комбінації з медикаментозним лікуванням, що дає змогу досягати більш стабільного і тривалого терапевтичного ефекту.
Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) відіграє ключову роль у реабілітації військових, зокрема в тих, хто перебуває в зоні конфлікту чи відновлюється після бойових дій.
Часто військові стикаються з такими проблемами, як порушення сну, ПТСР, хронічна тривожність і депресія. КПТ (КПТ-Б (I)) допомагає їм ідентифікувати та змінювати деструктивні думки та поведінку, навчає методів релаксації, подолання безсоння та технік стрес-менеджменту.
Короткострокова КПТ знизила кількість спроб самогубства серед військових на 60% і водночас сприяла зменшенню депресії, почуття безнадійності, тривожності та симптомів ПТСР.
(Association for Behavioral and Cognitive Therapies)
Дослідження застосування КПТ для лікування безсоння (CBT-I) у військових із супутньою обструктивною апное сну показало покращення часу засинання, скорочення періодів неспання вночі та підвищення ефективності сну.
(Tim Hoyt, Marquisha R G Lee, Jason D Stolee, Joshua A Breitstein, Herbert P Kwon, Vincent Mysliwiec, National Library of Medicine, 2023)
Онлайн-формат КПТ (iCBT) довів свою ефективність у лікуванні безсоння та ПТСР серед військових і ветеранів.
(Jenny JW Liu, Natalie Ein, Callista Forchuk, Sonya G Wanklyn та ін., National Library of Medicine, 2023)
КПТ легко адаптується до культутних цінностей військових, що допомагає зруйнувати бар’єри між пацієнтами та терапевтами, роблячи лікування ефективнішим.
(Liza Zwiebach, Brittany K. Lannert, Andrew M. Sherrill, Lauren B. McSweeney, Kelsey Sprang, Jessica R.M. Goodnight, Shaun C. Lewis and Sheila A.M. Rauch, Cambridge University Press, 2019)